על רצח ג'ורג' הודג'ינס

פרחים לזכרו של ג'ורג' הודג'ינס, מונחים מול ביתו

בשבוע שעבר, ג'ורג' הודג'ינס, בחור אוטיסט שהתגורר בסאניוויל, קליפורניה, נרצח על ידי אמו. לאחר מותו, מרבית הדיון הציבורי סביב הריגתו התמקד בגילויי הבנה כלפי הרוצחת.

זואי גרוס, בחורה אוטיסטית המתגוררת באוקלנד, קליפורניה, התנגדה לכך וסייעה לארגן עצרת לזכרו של ג'ורג' ולזכרם של כל הנכים שנרצחו בידי בני משפחותיהם. העצרת תתקיים היום, בשש בערב (שעון קליפורניה), בכל מזג אוויר, מול בניין עיריית סאניוויל. לפרטים נוספים:
http://www.facebook.com/events/199680943470301/

אנחנו קוראים לתומכי זכויות הנכים והמגוון הנוירולוגי להצטרף אל זואי, אל אוטיסטים נוספים ואל עמיתיהם באזור מפרץ סן פרנסיסקו, בעצרת לזכרו של ג'ורג' הערב. עבור אלה שאינם יכולים להגיע, אנחנו מצרפים את דבריה של זואי:

ביום שלישי שעבר, ג'ורג' הודג'ינס נורה ונהרג על ידי אמו, שאחר כך התאבדה. ג'ורג' התגורר כאן, בסאניוויל, והיה בן 22. לא הכרתי את ג'ורג', אבל אני לא מצליחה להפסיק לחשוב עליו. אולי זה בגלל שהיה לנו הרבה במשותף – גרנו באותו האזור, היינו בני אותו הגיל, שנינו אוטיסטים, למרות שניהלנו חיים שונים מאוד. הייתי רוצה לפגוש את ג'ורג', אבל נותר לי רק להתאבל עליו. ואני יכולה לנסות להביא לכך שסיפורו לא יישכח.

בהיוודע הטרגדיה הזו, קראתי הרבה מאמרים שביקשו מהקוראים לדמיין מה אמו של ג'ורג' הרגישה, אבל לא ראיתי אפילו מאמר אחד שביקש מהקוראים להזדהות עם ג'ורג', לדמיין איך אדם מרגיש כשהוא רואה את אמו מכוונת אליו אקדח. ראיתי הרבה אנשים כותבים שזה בוודאי קשה מאוד לחיות עם בן משפחה אוטיסט, אבל לא ראיתי אף אחד כותב שזה בוודאי נורא למות בידיעה שאמך, שאתה אוהב וסומך עליה, החליטה להרוג אותך.

בשל היותו אוטיסט, מוחקים את ג'ורג' מסיפור הירצחו.

סיפור מותו של ג'ורג' הודג'ינס מוצג כסיפורה של אם שנשברה, וכסיפורם של הורים נוספים שהרגישו את אותו הדבר. הוא מוצג כסיפור על היעדר שירותים עבור משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, כאילו שהיעדר שירותים מהווה הצדקה לרצח.

כאשר נכים נרצחים על ידי משפחותיהם, זהו הסיפור שאנשים רוצים לשמוע. זהו אותו הסיפור שראינו בעיתונים לאחר שקייטי מקרון נרצחה, ואחרי שג'רמי פרייסר נרצח, ואחרי שגלן פריני נרצח, ואחרי שזאין ופריאל אחתאר נרצחו. הסיפור הולך כך: זה מובן שאנשים ירצחו את קרוביהם הנכים אם הם לא מקבלים עזרה בטיפול בהם.

אני לא חושבת שזה סיפור אמיתי.

מדוע הסיפור מוצג כך? כי אנחנו חיים בעולם שאינו מכיר בערכם של חיינו, הנכים. כי כל כך הרבה אנשים בחברה שלנו אינם מסוגלים לדמיין אדם נכה החי חיים מספקים ולכן הם אינם רואים את הטרגדיה ואת הפוטנציאל המבוזבז כאשר חייו של אחד מאיתנו נגדעים.

כאנשים נכים, אנחנו חייבים לנקוט עמדה כנגד סוג כזה של חשיבה. אנחנו חייבים להסביר שחיינו חשובים, שחיינו הם הסיפורים שלנו ולא רק סיפוריהם של הורינו, קרובינו ומטפלינו הלא-נכים. אנחנו חייבים להסביר לאנשים שהם מחמיצים חלק מהסיפור.

כי סיפור הירצחו של ג'ורג' הודג'ינס הוא גם סיפורה של קהילת הנכים, אשר איבדה את אחד מבניה. זהו גם סיפורם של אנשים נכים נוספים שנרצחו על ידי בני משפחותיהם וזהו סיפורה של החברה שאינה מחשיבה את האנשים הנכים, עד כדי כך שהרציחות הללו מוצדקות לעתים קרובות כ"מובנות". יותר מהכול, זהו סיפורו של ג'ורג' – סיפורו של בחור צעיר שנהנה לטייל, שתמיד ניסה ללמוד כישורים חדשים, שכל חייו עוד היו לפניו.

עכשיו, ג'ורג' איננו. רק זכרו נשאר וכבר הוא מסולף על ידי אנשים הרוצים לספר את סיפורו ולהשאיר אותו מחוצה לו. זה לא יקרה הלילה. אנחנו כאן כדי לזכור את הסיפור האמיתי.

זואי גרוס

מודעות פרסומת

3 מחשבות על “על רצח ג'ורג' הודג'ינס

  1. האם יכול להיות שהפרסומים שמזדהים עם האם עושים זאת משום שאינם מצליחים\יכולים להבין מה זה להיות אוטיסט\נכה? סביר להניח שהמפרסמים אינם אוטיסטים\נכים ולכן הם מזדהים יותר עם מי שהם יכולים להזדהות איתו.. הרי מדובר פה בסופו של דבר בטרגדיה מכל הצדדים ולפעמים אנשים מניחים שברור לכולם שהם יזדהו עם קורבן הרצח אך לא ברור לכולם שהם יזדהו גם עם הרוצח\ת…

  2. גם כאן בארץ היה סיפור. עופר אביגדורי . לפעמים ברגעים קשים שקשה מאוד מול התנהגות המנוכרת והלא טובה של החברה אלי אני מתביישת להגיד את זה אבל אני אומרת וואלה חבל שאין קרוב משפחה כזה שימנע ממני אינטרקציות עם אנשים רעים. כן אני יודעת זה לא מקובל שחושבים על זה לא ברגעים קשים וגם ברגעים קשים זה עדיין לא מקובל. אני מאוד אוהבת את עצמי ואת החיים. הדבר היחד שטראגי בהם זה מה שהחברה וכל מיני מטפלים עושים מהם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s